Kuinka voimme palvella? Myyntihenkilöstömme on valmiina palvelemaan. Huomaathan, että sivulla on yhteyshenkilöt sekä kotimaan myynnille että viennille. Ruotsin tytäryhtiön ja Saksan myyntikonttorin yhteystiedot löytyvät lopusta. Ota rohkeasti yhteyttä! 


Mika Korkea-aho

Myyntijohtaja
06-557 7612
050-560 2670
mika.korkea-aho@makelaalu.fi

Kotimaa

Teemu Maunuksela

Myyntipäällikkö
06-557 7675
050-597 2530
teemu.maunuksela@makelaalu.fi

Pasi Korhonen

Tuotepäällikkö
06-557 7603
050-348 7486
pasi.korhonen@makelaalu.fi

Asko Perälampi

Myynti ja projektit, kotimaa
06-557 7613
050-63 176
asko.peralampi@makelaalu.fi

Pekka Hannula

Myynti, kotimaa
0400 977 611
pekka.hannula@makelaalu.fi

Antti Lesonen

Myynti, kotimaa
050-350 0262
antti.lesonen@makelaalu.fi

Janne Kohonen

Myynti, kotimaa
06-557 7632
050-569 3336
janne.kohonen@makelaalu.fi

Jouni Peltomäki

Verkostopäällikkö
Alihankinta / Projektit
06-557 7668
0500-878 141
jouni.peltomaki@makelaalu.fi

Karoliina Hyytiäinen

Sales Coordinator
06-557 7693
karoliina.hyytiainen@makelaalu.fi

Anne Nätynki

Sales Coordinator
06-557 7705
anne.natynki@makelaalu.fi

Marika Kamppinen

Sales Coordinator
06-557 7696
050-462 1732
marika.kamppinen@makelaalu.fi

Vienti

Janne Lager

Vientipäällikkö
06-557 7687
050-407 5109
janne.lager@makelaalu.fi

Anne Hämeenniemi

Export Sales Specialist
06-557 7666
050-408 0700
anne.hameenniemi@makelaalu.fi

Leena Kalliokoski

Export Sales Specialist
06-557 7614
050-543 3025
leena.kalliokoski@makelaalu.fi

Marina Ranta-aho

Sales Coordinator
06-557 7694
040-519 2450
marina.ranta-aho@makelaalu.fi

Satu Lassila

Sales Coordinator
06-557 7667
050-461 9490
satu.lassila@makelaalu.fi

Elina Luoma-aho

Sales Coordinator
06-557 7609
050-406 2420
elina.luoma-aho@makelaalu.fi

Björn Müller

Vertretung in Deutschland
Festnetz: 02821 5903900
Mobil: 01516 2468261
bjoern@produkt-haus.eu

Turmstraße 36
47533 Kleve, Germany
www.makelaalu.fi

 

Ruotsi

Ari Kytölä

Verkställande Direktör
+358 50 560 2673
ari.kytola@alu.se

Mårten Sandberg

Sales Engineer
+46 703 242 744
marten.sandberg@alu.se

Anders Bengtsson

Sales Area Manager
+46 703 242 444
anders.bengtsson@alu.se